Buradasınız: Ana sayfa - Beyin Cerrahisi - bel ağrısı için hangi bölüme gidilir

bel ağrısı için hangi bölüme gidilir

Bel ağrısı asla hafife alınmaması gereken ciddi sağlık sorunlarındandır. Bel ağrısı yaşandığında gidilmesi gereken bölüm, ilk önce beyin ve omurilik hastalıkları uzmanı bir doktor olmalıdır.

Bel, omurilik ve sinirlerle doğrudan etkileşimde olduğu için başvurulması gereken doktorlar, öncelikle beyin ve sinir hastalıkları cerrahisinde uzmanlaşmış hekimlerdir.  Uzman doktorunuz gerek gördüğü takdirde sizi ortapedisyene yönlendirebilir. Ancak bel ağrısının nedeninin fıtık olup olmadığının, fıtığın hangi boyutta ve riskte olduğunun saptanması için mutlaka beyin cerrahının sizi muayene etmesi gerekiyor.

Bel ağrısı ayak baş parmağına, topuk bölgesine vuruyorsa. Ağrı olan tarafta bulunan ayakra krampar, seyirler meydana geliyorlsa zaman kaybetbeden uzman doktora muayene olmak gereklidir. Böyle bir durumda, ilaç veya fizik tedavi uygulanmadığında, kişi sinir hücrelerini kaybetmeye başar, ilerde ayağın güç kaybı yaşaması, dolayısıyla topallık, mesane ve büyük abdest sorunları gibi tamamen omuriliğin, sinirlerin yürüttüğü işlerde aksaklık yaşanmaması için ciddiye alınması gereken sağlık konularından biridir.

Etiketler:, , , , , , , ,

Comments are closed.